Podcast #04 Doporučené posilovací cviky pro BJJ

Čtvrtá episoda Raw Jiu Jitsu podcastu je tu. Dnes opět solo, odpovídám na otázku – Jaké posilovaci cviky bys doporučil zvláště pro BJJ? (u kterých je největší přenositelnost ve smyslu zlepšení BJJ)?

Dovíte se např:

– co je princip zesilovače
– co doporučuje John Danaher?
– rozdíly mezí komlexními a izolovanými cviky

Pokračovat ve čtení

Domácí pohoda v karanténě

Válím se doma v době vyhlášené celostátní karantény.

Pohodička?

Jak pro koho.

Zde jsou mnou doporučené zdroje, které vám mohou pomoci nejen s překonáním této doby, ale také s přípravou na další krize, které jistě ve vašem životě nastanou.

Pokračovat ve čtení

Koronavirus v ČR a BJJ

Předpokládám, že toto budou číst primárně lidé zabývající se BJJ. Pokud s článkem nebudete souhlasit, je to naprosto fajn. Já nevím co je správně.

SMS, messenger, diskuzní fóra. Všemi způsoby se mě lidé ptají na možnosti tréninku jiu jitsu a to v době pandemie koronaviru SARS-CoV-2.

Pokračovat ve čtení

Podcast #01 – Pierre Olivier

Nedávno k nám do Choketopus Gymu zavítal Pierre Olivier Leclerc z kanadského Tristar Gymu. Pierre je jedním ze žáků Firase Zahabiho, který vychoval řadu vynikajících zápasníků MMA, včetně legendárního šapmpiona organizace UFC – George St. Pierra.

V Choketopus Gymu nám Pierre připravil skvělý seminář na téma „rolling back attacks“.

Pokračovat ve čtení

Nebezpečné „barefoot“ chození

Řada lidí v mém okolí projevuje zájem o tzv. „barefoot“ obuv a chůzi naboso. To je dobře! Na druhou stranu je u některých vidět, že celá problematika je stále nepochopena, a že někteří budou svůj neblahý fyzický stav nadále zhoršovat díky nedostatečné informovanosti anebo spěchu.

„Barefoot“ obuv je bota s velmi tenkou podrážkou, asi 3-5 mm, bez podpatku s širokou špičkou pro volný pohyb prstů a je velmi ohebná.

Pokračovat ve čtení

Trénink MMA – platforma profíka

Nemám rád tréninky bez jakékoli koncepce. Každý to asi zažil. Přijdete si zacvičit a třeba v pondělí děláte to, ve středu ono, další trénink zase něco úplně jiného a to už jste mezitím zapomněli co se drilovalo na začátku týdne. Běžné je i to, že fyzičku máte na turnajích ohromnou a přitom zbytečně trávíte 3 hodiny v týdnu kruháčem, nebo vás někdo vypne 1 týden před dalším důležitým zápasem.

Je jasné, že z zpočátku věci obvykle šlapou, resp. sportovec vidí jakýsi posun vpřed ať dělá prakticky cokoli. 

Pokračovat ve čtení