Richard Andrš je hlavním trenérem BJJ v Choketopus Gymu a působí i jako silový a kondiční trenér.

Vystudoval tělesnou výchovu a sport na FTVS UK Praha, je certifikovaným MMA a kondičním trenérem, certifikovaným STRONGFIRST SFB instruktorem (do 05/2016) a držitelem černého pásu v BJJ. V minulosti působil jako reprezentační coach pod Českým svazem MMA (CSMMA).Aktivně se hýbal a cvičil od mala. Od šesti let hrál lední hokej, dlouhé roky se věnoval karate, později combat sambu, judu, boxu a MMA. Několikrát stal mistrem České Republiky a to ve zmíněném bojovém sambu a také v grapplingu. Závodil i na mezinárodních turnajích např. Grapplers Quest North American Championship, kde v roce 2007 získal stříbrnou medaili.

Zkušenosti sbíral v USA u trenérů a závodníků z turnajů UFC nebo ADCC. Za zmínku stojí půl roční výcvik s trenéry jako Noah Booth (Lloyd Irvin Team), Ryan Hall a Seph Smith (50/50 BJJ) v roce 2007. V letech 2011-2015 průběžně docházel do oddílu „The Academy“ v Minnesotě, kde působí trenér světového formátu Greg Nelson. Greg vychoval řadu skvělých sportovců včetně několika šampionů UFC.

V současné době trénuje primárně BJJ a spolupracuje s mezinárodní organizací IBJJA. Hlavními mentory Richarda jsou Professor Renato Migliaccio a Professor Martin Guggi.