ra1

Richard Andrš vyučuje BJJ (brazilské jiu-jitsu v Gi a No Gi) a působí i jako silový a kondiční trenér.

Lekce probíhají primárně v tělocvičně Choketopus Gym v Praze.

Vystudoval tělesnou výchovu a sport na FTVS UK Praha, je certifikovaným MMA a kondičním trenérem, certifikovaným STRONGFIRST SFB instruktorem (do 05/2016) a držitelem černého pásu v BJJ. V minulosti působil jako reprezentační coach pod Českým svazem MMA (CSMMA).

Aktivně se hýbal a cvičil od mala. Hrál lední hokej, dlouhé roky se věnoval karate, později sambu, judu, boxu a thajskému boxu. Zkušenosti sbíral v USA u trenérů a závodníků z turnajů UFC, Grapplers Quest nebo ADCC. Za zmínku stojí půl roční výcvik s trenéry jako Noah Booth (Lloyd Irvin Team), Ryan Hall a Seph Smith (50/50 BJJ) v roce 2007. V letech 2011-2015 průběžně docházel do oddílu „The Academy“ v Minnesotě, kde působí trenér světového formátu Greg Nelson. Greg vychoval řadu skvělých sportovců včetně několika šampionů UFC.

Mezi Richardovy největší sportovní úspěchy patří druhé místo na Mistrovství Severní Ameriky v Submission Grapplingu „Grapplers Quest 2007“. Dále je dvojnásobným mistrem ČR v Combat Sambu a dvojnásobným mistrem ČR v Grapplingu.

Zajímá se o kvalitu pohybu a sílu, výkon ve sportu, výživu a zdraví.